Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Hudební provoz a repertoár na moravských kostelních kůrech v 16. – 18. století
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Hudební provoz a repertoár na moravských kostelních kůrech v 16. – 18. století

Událost Seminář
Čas Středa 03.05.2017 10:00 do
Čtvrtek 04.05.2017 15:00
Místo Knihovna Jiřího Mahena v Brně
Jméno
Kontaktní telefon 542532170
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Významná a neprávem opomíjená kapitola hudebních dějin Moravy

Místo konání:
Knihovna Jiřího Mahena v Brně  - Jihomoravský kraj

Knihovníkům a odborné veřejnosti budou představeny výsledky dosavadního bádání vědeckých pracovníků a doktorandů Ústavu hudební vědy FF MU zaměřující se na hudební provoz na kůru kostela sv. Jakuba v Brně v 16. – 18. století. V 16. století se zde provozovala vrcholná díla nejvýznamnějších polyfoniků té doby, zatímco v 1. polovině 18. století byl svatojakubský kůr repertoárově provázán s hudebním provozem u císařského dvora ve Vídni, což dokazují unikátně dochované kompozice dvorních skladatelů (Fuxe, Caldary, Reinhardta, Reuttera) ve svatojakubské hudební sbírce. Tematicky bude seminář rozčleněn do tří okruhů. První z nich zmapuje hudební kulturu kostela sv. Jakuba v 16. a 17. století na základě archivních pramenů, v dalším bude poukázáno na propojení hudebního provozu kostela sv. Jakuba s hudební kulturou na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou za hraběte Jana Adama z Questenbergu (+1752) a třetí se zaměří na představení unikátní sbírky hudebnin z kůru kostela sv. Jakuba uložené v Oddělení dějin hudby Moravského zemského muzea. Seminář v souhrnu seznámí s vývojem bádání v oblasti hudebních sbírek, představí nové poznatky a bibliografii, které poslouží nejen jako pramen informací, ale také jako zdroj obohacení fondu. Přednášejícími budou např. Mgr. Vladimír Maňas, Ph.D. či doc. PhDr. Jana Perutková, Ph.D. z ÚHV FF MU v Brně. Součástí semináře je zasedání ČNS IAML.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
hudební odd.

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  40

Učastnický poplatek:  200 Kč    pro členy SKIP:  200 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů