Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Hudební informační zdroje
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Hudební informační zdroje

Událost Speciální školení
Čas 20.04.2015
od 08:00 am do 11:30 am
Místo Ústřední knihovna MKP, Mariánské nám. 1, 115 72 Praha 1
Jméno
Kontaktní telefon 222 113 417
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Ústřední knihovna MKP, Mariánské nám. 1, 115 72 Praha 1  - Praha
(PC učebna)

Cíle kurzu: Představení významných informačních zdrojů v oblasti hudby se zaměřením na zdroje a nástroje dostupné v elektronické podobě. V příkladech budou zastoupeny prestižní placené hudební databáze i volně dostupné portály.

Účastníci budou mít možnost seznámit se například s mezinárodními soupisovými aktivitami v hudbě (tzv. čtyři R), s příklady hudebních databází s univerzálním záběrem i úžeji zaměřenými zdroji (repertoárové zdroje, databáze hudebních časopisů či jednotlivých skladatelských osobností). Součástí přehledu budou i české aktivity jakou je Oborová brána Musica (MUS) či projekt Virtuální národní fonotéky. Předvedena budou specifika hledání hudebních materiálů v online katalozích knihoven. Podle zájmu bude možné ukázat i některé z trendů hravého poznávání hudby v online prostředí (např. tzv. znějící partitury). Kurz je financován z programu VISK 2.

Lektorka: Bc. Blanka Ellederová

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Bližsí informace a přihlašování na: personalni-vzdelavani@mlp.cz

Upravit tuto akci

Akce dokumentů