Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Gramatiku známe všichni, tak proč neznáme typografii?
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Gramatiku známe všichni, tak proč neznáme typografii?

Událost Seminář
Čas 11.03.2020
od 09:00 am do 01:00 pm
Místo Krajská knihovna Karlovy Vary
Jméno
Kontaktní telefon 736514029
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Krajská knihovna Karlovy Vary  - Karlovarský kraj
(Závodní 378/84)

Přednáška je určena pro všechny, kteří se při své profesi či studiu setkávají s tvorbou různých obsahových výstupů a chtějí se dozvědět o nejčastějších chybách sazby textu a grafiky. Hlavním tématem bude typografie z praktického hlediska – budou zde uvedeny nejzákladnější typografická pravidla a nejčastější příklady chybné sazby textu a obrázků. Také bude zmíněno to, že správný cit a rozmístění textu a grafických prvků hrají při tvorbě obsahu důležitou roli. A aby to nebylo pouze o textu a obrázcích, poslední část přednášky bude ve stručnosti věnována estetice, vhodné kompozici a pojmu zlatého řezu a jeho aplikaci v různých publikačních odvětvích.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  05.03.2020

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů