Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Dobrovolnictví v knihovnách / on-line
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Dobrovolnictví v knihovnách / on-line

Událost Konference
Čas 09.10.2020
od 02:00 pm do 03:30 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem / on-line
Jméno
Kontaktní telefon 608621693
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem / on-line  - Ústecký kraj

PROGRAM:
Jak se dělá dobrovolnictví v knihovnách
Ing. Eva Vodičková, koordinátorka dobrovolníků Krajská knihovna Karlovy Vary
Karlovy Vary jsou městem velmi specifickým a plným kontrastů. Jednou z dobře uchopených oblastí je dobrovolnictví v knihovnách. Od roku 2017 se tématu dobrovolnictví aktivně věnuje Krajská knihovna v Karlových Varech, která svou činností pomáhá potupnému rozvíjení dobrovolnictví v knihovnách po celé republice. Příspěvek přiblíží, jak funguje spolupráce s dobrovolníky v Krajské knihovně v Karlových Varech – co by se mohlo dít, ale neděje a proč, jak pracovní skupina pod SKIP šíří myšlenku dobrovolnictví v knihovnách, co se povedlo a jaké jsou další cíle.

Spolupráce s dobrovolníky v Severočeské vědecké knihovně
Zuzana Pařízková, Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Spolupráce se zahraničními dobrovolníky v knihovnách – nesmysl, nebo dobrý nápad? V květnu 2012 Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem uvítala první zahraniční dobrovolnici. Šlo o velkou výzvu, která však záhy potvrdila to, že knihovny mohou být pro zahraniční dobrovolníky zajímavým místem. Knihovny mají v oblasti Evropské dobrovolné služby a obdobných projektů hodně co nabídnout. Existují ru zne du vody, proc se do te chto projektu nechte jí c i bojí zapojit. Jake byly zac a tky Severoc eske ve decke knihovny, co se v knihovne s pr í chodem dobrovolní ku zme nilo a proc tyto projekty stojí minima lne za zkousku?

Dobrovolnictví změní i Váš život
Ilona Konířová, Městská knihovna Louny
Dobrovolníci přišli do lounské knihovny sami. Jak se to stane, kdo jsou dobrovolníci a co je zajímá? Příspěvek posluchačům nastíní, jak knihovna s dobrovolníky spolupracuje, jak je odměňuje, řídí a využívá jejich pomoc, ale i to, jak na ně reagují zaměstnanci knihovny. Pokusí se zodpovědět otázku, jaké stinné stránky dobrovolnictví má a zda je pro knihovnu přínosem.

Knihovny v Polsku –– víc podobností, nebo rozdílů?
Sylwia Alicka, Veřejná knihovna Zygmunta Jana Rumla ve Varšavě
Krátká prezentace představí současný stav polských knihoven na příkladu Veřejné knihovny Zygmunta Jana Rumla v obvodě Jižní Praga ve Varšavě a poukáže na některé rozdíly polského a českého knihovnického světa. Posluchači se dozví, jak vypadají knihovny v Polsku, kolik toho mají polští a čeští knihovníci společného a čím se odlišují, zda se potýkají se stejnými problémy a jak je to se čtenáři a čtenářstvím. V neposlední řadě se zaměří i na otázky, jak se polské knihovny proměňují a jaká budoucnost je čeká.

Diskuze o dobrovolnictví, sdílení, otázky, odpovědi formou on-line chatu.

Typ akce: Konference

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  08.10.2020

Maximální počet účastníků:  40

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů