Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Dobrovolnictví v knihovnách - ukázka dobré praxe
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Dobrovolnictví v knihovnách - ukázka dobré praxe

Událost Seminář
Čas 30.04.2021
od 09:00 am do 11:00 am
Místo ONLINE ZOOM MEETING
Jméno
Kontaktní telefon 733595872
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
ONLINE ZOOM MEETING  - Karlovarský kraj

Úvod, Eva Vodičková, Krajská knihovna Karlovy Vary

Základní informace o dobrovolnictví, kdo je dobrovolník, proč mít dobrovolnictví v organizaci, ukotvení dobrovolnictví v ČR

Komunita dobrovolníků v Krajské knihovně Karlovy Vary, Eva Vodičková

Dozvíte se, co u nás vše dobrovolníci dělají, jak pomáhají, jak s nimi pracujeme, jak dobrovolníky udržet J

 

Dobrovolnictví v SVK v Ústí nad Labem, Lucie Lánová ​

Seznámení s dobrovolnickou činností v Severečeské vědecké knihovně.

 

Dobro Knihovny Třinec a jak to šlo za času korony, Hana Pietrová

 

Dobro je zaměřené primárně na dobrovolnickou činnost mladých lidí v knihovně, ale nabízí služby místním organizacím, jako jsou nízkoprahy, sociální služby, neziskovky, nemocnice a senior domy, a to s nejširším možným přesahem do veřejného života a kultury města Třince. Aktivity a organizace dobrovolníků se opírá o jejich zájmy a nápady. Společně s knihovníky organizují vše na, co si vzpomenete.

 

"Letní koordinátor dobrovolníků. Re-start dobrovolnického programu Městské knihovny v Praze.", Ondřej Hudeček

 

Nastoupit do pozice koordinátora dobrovolníků v době, kdy je knihovna zavřená z důvodu protiepidemických opatření, je zajímavá výzva. Co všechno lze a nelze v takové situaci dělat, a co v Městské knihovně v Praze plánujeme do budoucna?

Máme kliku aneb dobrovolnictví v knihovně "po vesnicku", Obec Statenice, Barbora Černohorská, Zuzana Brychtová Horecká

Co všechno se může stát z téměř náhodného setkání dvou matek na rodičovské dovolené, které mají nápad, vizi, kuráž a záleží jim na místě, kde žijí. Jak proměnit stagnující malou obecní knihovnu se zastaralým fondem v pulzující vesnickou knihovnu s širokým okruhem čtenářek a čtenářů ochotných věnovat svůj čas ve prospěch místní komunity? Jak pečovat o dobrovolníky/ice, aby jejich chuť pomáhat a zapojit se brzy neopadla? Je možné v knihovně dobrovolničit dlouhodobě? Možná máme jen kliku, ale věříme, že živá komunitní knihovna má moc měnit život v obci k lepšímu.

 

Mgr. Barbora Černohorská - vystudovala obor Informační studia a knihovnictví na FF UK v Praze, od roku 2017 pracuje s kolegyní a kamarádkou Zuzanou ve statenické komunitní knihovně J. M. Hovorky (přezdívané Obývák vesnice). Po dobu 9 let působila v neziskové organizaci APERIO - Společnost pro zdravé rodičovství, kde pečovala o darující a věnovala se fundraisingovým aktivitám. Letos je členkou komise hodnotitelů/ek žádostí o finanční podporu v programu Živá komunita od Nadace VIA.

 

MgA. Zuzana Brychtová Horecká  - vystudovala obor Design vizuálních komunikací na FaVU VUT v Brně, od roku 2017 pracuje s kolegyní a kamarádkou Barborou ve statenické komunitní knihovně J. M. Hovorky (přezdívané Obývák vesnice). V roce 2006 spoluzaložila grafické studio Kultivar. Vedle působení v knihovně se věnuje grafické práci, v poslední době má na starosti též grafické práce v obci Statenice.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby , hudební odd. , dětská odd. , management

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven , archivy , muzea a galerie

Požadovaná úroven:
začátečníci , mírně pokročilí , pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  30.04.2021

Maximální počet účastníků:  100

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů