Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Digitální knihovna Kramerius - pokročilí
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Digitální knihovna Kramerius - pokročilí

Událost Vyšší úroveň počítačové gramotnosti
Čas 28.11.2017
od 09:15 am do 01:30 pm
Místo Plzeň
Jméno
Kontaktní telefon 377 306 940; 728 765 586
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Plzeň  - Plzeňský kraj
(Vzdělávací centrum SVK PK, Smetanovy sady 2)

Kurz je zaměřen na hlubší seznámení s projektem Kramerius, díky kterému jsou zachraňována periodika a monografie, ohrožené degradací papíru a jejich obsah může být nadále zpřístupňován uživatelům. Účastníci kurzu se seznámí s Národní digitální knihovnou a Českou digitální knihovnou a různými druhy klientů, včetně přístupu do Krameria z mobilních zařízení.

Lektor: Ing. Aleš Brožek

Obsah:

  • pokročilé vyhledávání v digitální knihovně Kramerius
  • další možnosti vyhledávání a zpracování rešerší
  • vyhledávání v NDK a ČDK
  • práce s různými klienty

Typ akce: Vyšší úroveň počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
pokročilí

Požadovaná kvalifikace:  Základní znalost vyhledávání v digitální knihovně Kramerius nebo účast na semináři pro začátečníky

Maximální počet účastníků:  14

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Realizace kurzu je finančně podpořena programem VISK 2 Ministerstva kultury ČR, pro účastníky je kurz bezplatný. Cestovné a stravné hradí vysílající organizace.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů