Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Dál než Google

Událost Seminář
Čas 29.05.2018
od 01:30 pm do 04:30 pm
Místo Akademie věd
Jméno
Kontaktní telefon 222 231 212
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Akademie věd  - Praha

Workshop se uskuteční v rámci konference INFORUM 2018, přihláška je k dispozici online.

Tento workshop povede Marydee Ojala, šéfredaktorka časopisu Online Searcher (USA). Bez tlumočení do češtiny.

Objevily se ve webovém vyhledávání nějaké novinky? Je dnes každý člověk expertem ve vyhledávání? Ať se to knihovníkům líbí nebo ne, výchozím místem pro výzkum se často stává volný web. Informační profesionálové by se proto měli zajímat o aktuální informace a změny ve webových vyhledávačích.

Tento workshop je zaměřen na pokročilé vyhledávací techniky, hodnocení vyhledávačů, vyhledávání na sociálních médiích a analýzu výsledků vyhledávání. Představí cenné zdroje pro výzkum v oblasti zdraví, obchodu, vědy a zpráv, prozkoumá techniky pro netextové vyhledávání a vysvětlí technologie, které podporují současné vyhledávače. Otázky týkající se soukromí, etiky a hodnocení jsou nyní opravdu podstatné, neboť dnešní informační odborníci jsou konfrontováni se světem v éře tzv. postpravdy. Co je to věrohodný zdroj? Kdo je ten člověk, který o tématu píše? Infiltrují výsledky vyhledávání a sociální média falešné profily lidí? Jakou roli hraje temný web?

Zjistěte, jak změny ve vyhledávání ovlivňují váš pracovní život. Získejte dovednosti, které vám umožní lépe vyhledávat ve volném webu a ponořit se do hlubokého webu. Jděte za hranice Googlu – jak ve vyhledávání, tak ve výuce. Efektivní tipy pro informační profesionály zvýší využití webových vyhledávacích nástrojů a přiblíží je k tradičním e-zdrojům z knihoven. Osvěžte své vyhledávací schopnosti, získejte pro své pracoviště cenné informace a buďte mezi nejlepšími – navštivte tento workshop.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
krajské knihovny , vysokoškolské knihovny , odborné knihovny , lékařské knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  18.05.2018

Maximální počet účastníků:  40

Učastnický poplatek:  799 Kč    pro členy SKIP:  699 Kč

Poznámky:
Účastnický poplatek 699 Kč pro účastníky konference, 799 Kč samostatně. Zahrnuje vstup na workshop, materiály a občerstvení. Workshop je pořádán ve spolupráci s Knihovnou Akademie věd České republiky.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů