Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Autorská práva na internetu
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Autorská práva na internetu

Událost Vyšší úroveň počítačové gramotnosti
Čas 29.11.2016
od 10:15 am do 02:45 pm
Místo Hradec Králové
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Hradec Králové  - Královéhradecký kraj
(SVK HK)

Základní principy autorského práva a základní pojmy - seznámení s obsahem a významem základních pojmů, se kterými autorské právo operuje. - 20 min. 2.Osobnostní a majetková práva autorská – autor, ale i další lidé jsou nositeli různých autorských práv, která omezují, co kdo a jak může s dílem něco dělat. - 30 min. 3.Licence – kdo není nositelem autorských práv, může s dílem také nakládat, a to tak, jak mu přímo umožňuje zákon (tzv. zákonné licence), nebo bylo sjednáno v rámci tzv. licenční smlouvy. Oba přístupy budou vysvětleny. - 40 min. 4.Licence v elektronickém prostředí - pozornost bude věnována také specifikům elektronických děl, jako Creative Commons nebo GNU GPL. Licence budou vysvětleny, stejně jako správné postupy při využívání děl v souvislosti s danou licencí. - 30 min. 5.Zákon a praxe – na základě částí autorského zákona budou představena specifika nakládání s autorskými díly v internetovém prostředí, naváže analýza mediálních sdělení (reálných případů), kdy bylo řešeno porušení autorského zákona na internetu. Pochopení řešení typických situací bude ověřeno v rámci reflexe výukového bloku. - 90 min. 6.Dotazy – závěrečná část semináře je určena pro dotazy. - 30 min.

Typ akce: Vyšší úroveň počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů