Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Archivace sociálních médií
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Archivace sociálních médií

Událost Seminář
Čas 29.05.2017
od 01:00 pm do 04:00 pm
Místo Národní technická knihovna
Jméno
Kontaktní telefon 222231212
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní technická knihovna  - Praha
(Praha 6 - Dejvice,Technická 6/2710)

Workshop se uskuteční v rámci konference INFORUM 2017, a povede jej Yvonne Ng, která je archivářkou v mezinárodní neziskové organizaci WITNESS, a angažuje se také v Community Archiving Workshop, XFR Collective a Association of Moving Image Archivists. V angličtině, bez tlumočení do češtiny.

Sociální média se stala středem našich životů – můžeme díky nim živě sledovat převratné historické momenty po celém světě, využíváme je ke komunikaci s rodinou, přáteli a kolegy. Na těchto platformách vznikají a žijí celá společenství. O co přijdou naše dějiny, pokud nebudeme sociální média archivovat a chránit? A zároveň jaké praktické, etické a právní problémy v této nové situaci vzniknou? Workshop se bude zabývat těmito otázkami v participativní a interaktivní podobě. Účastníci nepotřebují žádné předchozí znalosti v oboru archivace sociálních médií, stačí zájem poznávat nové a ochotu účastnit se diskuse na toto téma.

Workshop je pořádán ve spolupráci s Národní technickou knihovnou.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
akvizici , zpracování , služby , management

Pro jaký typ knihoven:
krajské knihovny , vysokoškolské knihovny , odborné knihovny , lékařské knihovny , knihovny muzejí a galerií

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  1099 Kč    pro členy SKIP:  699 Kč

Poznámky:
vložné 699 Kč pro účastníky konference INFORUM 2017, workshop samostatně (bez účasti na konferenci) 1099 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů