Nacházíte se zde: Úvod Odborné orgány Bezbariérové knihovny Základní informace

Základní informace

Sekce Bezbariérové knihovny vznikla v roce 2011 jako Sekce služeb osobám se specifickými potřebami. Protože původně sídlila na jednom z webu portalu knihovny.cz, měla název bezbariérova.knihovna.cz. Toto označení se v odborné komunitě tak vžilo, že jsme od roku 2019 přešli ke změně oficiálního názvu sekce na Bezbariérové knihovny.

Cílem činnosti sekce je vést živou diskuzi mezi pracovníky knihoven, návštěvníky knihoven z řad osob se specifickými potřebami i další odbornou veřejností. Docílit toho, aby se knihovny staly pro klienty se specifickými potřebami důležitým partnerem, na kterého se mohou obrátit s jistotou, že dostanou kvalitní služby.

Rovný přístup v knihovnách je naplňován v rámci Standardu Handicap Friendly (https://ipk.nkp.cz/legislativa/normy-standardy-doporuceni/rovny-pristup.-standard-handicap-friendly), kterým mohou dát knihovny vědět o své připravenosti stát se opravdu rovným partnerem svým uživatelům se specifickými potřebami.

Přihláška k certifikaci (http://goo.gl/forms/PKhTP6fBeK)

Kontakt: Mgr. Helena Hubatková Selucká (předsedkyně sekce): mailto:hubatkovaselucka@gmail.com

Všichni zájemci o problematiku přístupnosti knihoven mohou využít veřejnou elektronickou konferenci (bezbarierova@ekonference.nkp.cz

Uživatelské rozhraní konference BEZBARIEROVA najdete na: https://ekonference.nkp.cz/mailman/listinfo/bezbarierova zde je k dispozici archiv konference a můžete se také z konference odhlásit.)

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce