Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Výroční zasedání ČNS IAML
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Výroční zasedání ČNS IAML

Událost Seminář
Čas Úterý 23.10.2018 10:00 do
Středa 24.10.2018 13:00
Místo Praha 1
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Praha 1  - Praha
(Národní knihovna ČR, Klementinum 190, zasedací sál č. 136 (1. patro))

Pro pracovníky hudebních oddělení knihoven, hudebních muzeí a dalších hudebních institucí a členy České národní skupiny IAML (International Association of Music Libraries, Archives and Documentation Centres).

 

Program:

ČNS IAML – Zpráva o činnosti, zpráva o hospodaření, informace o mezinárodním kongresu IAML 2018 v Lipsku, kongres IAML v roce 2020 v Praze (Zoja Seyčková, Zuzana Petrášková, Jana Navrátilová, Jitka Málková, Irena Veselá)

Vystoupení prezidenta mezinárodního IAML (S. Hrabia)

Zajímavosti z historie IAML (J. Hůlek)

Novinky v katalogizaci hudebnin (H. Borková)

Prohlídka hudebního odd. NK

Markéta Kabelková, Národní muzeum-České muzeum hudby: Hudebně historické oddělení NM-ČMH

V. Reiterrerová: Berta Foersterová-Lautererová

Výstava o J. B. Foerstrovi

Koncert v Zrcadlové kapli Klementina

Letem světem: od války až po založení republiky - parodické písničky na císaře, témata válka, hlad, mír, legie, TGM, euforie i první problémy mladého státu (sdružení Ostravská bandaska - housle, klavír, zpěv; moderuje V. Velek)

Hudba v prvních letech samostatné republiky - prezentace hudebních materiálů z fondu MKP k 100. výročí ČSR (J. Navrátilová, S. Čolovic)

JUDr. Faladová – autorské právo

Aktuální problémy vydavatelů – zkušenosti a postřehy (E. Velická, šéfredaktorka hudebního vydavatelství Bärenreiter Praha)

 

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
hudební odd.

Pro jaký typ knihoven:
jiné (uveďte v Poznámce)

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  100 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
přihláška: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnGhXWQXcbvn2L8I99B2VYBnQ2qkz0aU7pVDll1L9uhePmqg/viewform Program: www.nkp.cz/iaml

Upravit tuto akci

Akce dokumentů