Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Současná literatura - Francouzská literatura
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Současná literatura - Francouzská literatura

Událost Seminář
Čas 22.05.2019
od 09:00 am do 12:30 pm
Místo Severočeská věděcká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 608 621 693
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská věděcká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj

Přednáška bude rozdělena do dvou bloků. První zmapuje základní přehled literárních směrů a hnutí od druhé světové války po osmdesátá léta (jako existencialismus, Nový román, OuLiPo, ad.), druhá bude věnována nástupu „postmoderny“ a poslednímu desetiletí.

Závěrem přednáška nastíní některé trendy, které se rýsují do budoucna. Cílem je upozornit, že francouzská literatura už dávno není jen Proust či Camus, ale že po určitém útlumu v raných osmdesátých letech nabrala nový dech a dnes patří ke světově nejpřekládanějším neanglofonním literaturám.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  20.05.2019

Maximální počet účastníků:  neomezen

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů