Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Seminář o literárních žánrech
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Seminář o literárních žánrech

Událost Seminář
Čas 18.11.2015
od 09:30 am do 12:30 pm
Místo Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
Jméno
Kontaktní telefon 702 292 317
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové  - Královéhradecký kraj
(konferenční sál (5. NP))

Přednášející: 

  • Mgr. Zuzana Hloušková, jedna ze zakládajících členek Spolku přátel krásného slova, autorka a spoluautorka několika odborných i beletristických knih. Knihovníci možná budou znát paní Hlouškovou díky článkům v knihovnicko-informačním zpravodaji U nás, kde se pravidelně věnuje nejrůznějším literárním žánrům.

Program: 

  • Teoretická část semináře nabídne průřez beletristickými žánry současné knižní produkce. Budou zde definovány literární žánry a jejich rozlišovací znaky, které byly ve spolupráci s oddělením věcné katalogizace SVK HK stanoveny za problematické. Jedná se zejména o tyto žánry: román pro ženy X společenský román X rodinný román, thriller X detektivka, fantasy X vědecko-fantastická literatura, romantické příběhy X milostné romány X dívčí romány, filozofické romány X politické romány X psychologické romány, satirické romány X humoristické romány.
    V praktické části budou účastníci na základě příkladů přiřazovat texty k žánrům. Dozvědí se, jaký by měl být správný postup pro volbu žánru, popř. jak řešit situaci, kdy se žánry překrývají. Účastníky prosíme, aby si přinesli konkrétní problematické tituly případně s sebou!

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  60

Učastnický poplatek:  50 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů