Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Romové píší!

Událost Seminář
Čas 30.05.2017
od 09:30 am do 01:00 pm
Místo Klementinum, učebna 145
Jméno
Kontaktní telefon 221663339
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Klementinum, učebna 145  - Praha

Jak pracovat s romskou literaturou ve fondech knihoven ČR - dílna pro zaměstnance na všech úrovních

Pod patronátem světového romského festivalu Khamoro 2017 a jeho doprovodného programu věnovaného romské literatuře Gavoro 2017

Romové píší! je prakticky zaměřený workshop pro pracovníky knihoven na všech úrovních, který si klade za cíl poskytnout těmto pracovištím návod, jak pracovat s romskou a romistickou literaturou ve svých fondech, ať už formou samostatného mini-oddělení nebo prostřednictvím literárních čtení a časově omezených projektů. Blok zahájí přednáška ve zkratce mapující historii romské literatury, s důrazem na její současný stav a možnosti jejího využití (Mgr. Karolína Ryvolová, PhD.). Ve druhé části programu se budou prezentovat pracoviště, dlouhodobě kultivující romskou literaturu a její čtenáře – Muzeum romské kultury (Mgr. Milada Závodská, PhD.), Krajská vědecká knihovna v Liberci (Mgr. Blanka Konvalinková) a Knihovna města Ostrava, projekt Romaňi kereka (Bc. Markéta Mížová). Současně by měla tato dílna přispět k debatě, jak prakticky naplňovat Koncepci rozvoje knihoven 2017-2020 (článek 2.5).

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby , dětská odd. , management , všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny , knihovny v okresních městech , knihovny s regionální funkcí , krajské knihovny , všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  22.05.2017

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  100 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Workshop je připravován ve spolupráci spolku Slovo 21, Národní knihovny ČR a Svazu knihovníků a informačních pracovníků.

Upravit tuto akci

Akce dokumentů