Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Komentovaná prohlídka výstavy J. Felkl a syn
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Komentovaná prohlídka výstavy J. Felkl a syn

Událost Veletrh / výstava
Čas 26.07.2017
od 02:00 pm do 03:00 pm
Místo Predsali Mapove sbirky, na Albertove 6, Praha 2, ve 2. patre.
Jméno
Kontaktní telefon 221951590
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Predsali Mapove sbirky, na Albertove 6, Praha 2, ve 2. patre.  - Praha

Vazeni pratele,

zvu Vas na komentovanou prohlidku vystavou J. Felkl a syn, ktera se uskutecni

26. 7. od 14,00 v predsali Mapove sbirky, na Albertove 6, Praha 2, ve 2. patre.

Výstava představuje rodinnou firmu J. Felkl a syn, která působila v Roztokách u Prahy téměř 100 let. Tato největší rakousko-uherská společnost vyráběla nejlepší glóby a to v 8 velikostech a 17 světových jazycích. Tiskli také první glóby v národních jazycích, nejen české, ale i maďarské a polské. Měli dva patenty na zvláštní rozkladné glóby. Nabízeli ale i zvláštní přístroje jako teluria, sololunária, planetária a armilární sféry. Exportovali do Evropy i do zámoří. Jejich zeměkoule byly oceňovány na mnoha světových i národních výstavách. Staly se také předepsanými učebními pomůckami od c.k. ministerstva pro vyučování. Kromě firmy a rodiny budou představeni dílovedoucí a dělníci, domácí i zahraniční autoři firmy, ale zejména jejich glóby v různých jazykových mutacích, teluria, tiskové kameny, původní instruktážní brožurky i originální dobová inzerce. Výstavu provázejí videoprezentace o výrobě glóbů.

 

(účast prosím potvrďte na hyndrakm@natur.cuni.cz)

Typ akce: Veletrh / výstava

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů