Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Jak si hledat spojence a nebýt na to sami
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Jak si hledat spojence a nebýt na to sami

Událost Seminář
Čas 16.04.2018
od 10:00 am do 03:00 pm
Místo Vědecká knihovna v Olomouci
Jméno
Kontaktní telefon 777 280 818
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Vědecká knihovna v Olomouci  - Olomoucký kraj
(Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 3, Olomouc, zasedací sál VKOL, 4.p)

Pomocí techniky komunitního participativního mapování* se můžete podívat na vazby mezi různými aktéry komunitního i veřejného života ve vaší obci a společně hledat smysl vzájemné spolupráce. Můžete také na lokální úrovni společně přicházet na to, jaké vlastně místo zaujímá knihovna v obci a jakou roli by mohla hrát při zlepšování kvality života a řešení problémů lidí.

Na semináři se naučíte tuto techniku používat v praxi, odejdete se zárodkem vlastní komunitní mapy i tipy na další možné spojence a uděláte významný krok k ukotvení knihovny v obci mezi radnici, školu, kulturní dům, hospodu a další.

“Knihovny nejsou izolovanými institucemi, naopak: tvoří spolupracující síť, kterou reprezentuje každý knihovník obsluhující svého čtenáře. Neopírají se však jen o spolupráci mezi sebou; hledají synergii s dalšími subjekty veřejného života: s kulturními, vzdělávacími i jinými institucemi, občanskými aktivitami i veřejnou správou.” Koncepce rozvoje knihoven ČR na léta 2017 - 2020

Závěrečná část setkání bude věnována pozvání do mentorského a vzdělávacího programu Inkubátor sociáních inovací. Dozvíte se, co všechno program obnáší a jak vyplnit přihlášku, pokud byste se rozhodli přihlásit. (Zmapování komunity je jednou ze stěžejních částí přihlášky.)

Inkubátor sociálních inovací vám pomůže navrhnout skvělou službu, která zlepší životy lidí. Ve spolupráci s uživateli, s lidmi a organizacemi, které o ni mají zájem a pomohou vám. Navrhnout ji tak, aby byla využívaná, a tak, že se při tom hodně naučíte.

Budete rozvíjet svůj nápad na komunitně zaměřenou službu. Společně se svým mentorem a experty, s kolegy z jiných knihoven. Projdete procesem designování služeb, který používají nejúspěšnější organizace světa. Naučíte se jejich techniky. Odnesete si promyšlený návrh nové služby, připravený k realizaci ve vaší knihovně.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  40

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů