Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Informační vzdělávání kreativně
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Informační vzdělávání kreativně

Událost Seminář
Čas 18.09.2017
od 09:30 am do 01:00 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475 209 126, l. 154
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj
(W. Churchilla 3)

Pojďme společně prozkoumat knihovnu jako místo neformálního vzdělávání, které může pomoci svým návštěvníkům nejen v prohlubování čtenářství, ale také při upevňování dalších dovedností. Na které kompetence, vzdělávací oblasti či průřezová témata by měli knihovníci cílit? K čemu nám jsou informačně gramotní čtenáři? A nač rozvíjet jejich mediální kreativitu? Jaké jsou možnosti knihovní pedagogiky?

Za pomoci pracovních listů, praktických ukázek a příkladů dobré praxe si společně vyzkoušíme, jak mapovat jednotlivé oblasti informační gramotnosti a jak mohou knihovníci vhodně doplnit či dokonce zastoupit školní vzdělávání.

Lektorkou bude Mgr. Klára Smolíková, která se angažuje v muzejní edukaci, působila na Pedagogické fakultě UK v Praze, vyučovala středoškolské studenty oboru knihovnictví v Táboře a pro knihovny a školy po celé republice připravuje čtenářské workshopy.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
dětská odd.

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  15.09.2017

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Zajištění výkonu regionálních funkcí knihoven je podpořeno Ústeckým krajem.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů