Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Duševně nemocní mezi námi
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Duševně nemocní mezi námi

Událost Speciální školení
Čas Středa 25.03.2020 09:00 do
Čtvrtek 26.03.2020 16:00
Místo Moravská zemská knihovna, Kounicova 65a, 601 87 Brno
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 126
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravská zemská knihovna, Kounicova 65a, 601 87 Brno  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, malý sál v 6. patře)

Náplň akce: Tento teoreticky orientovaný kurz účastníky seznámí s nejběžnějšími duševními onemocněními, se kterými se mohou knihovníci setkat ve své praxi. Rozpoznání příznaků může pomoci knihovníkům efektivněji zvládat jejich neobvyklé reakce s důrazem na zachování respektu k nim i vlastní sebeúcty.

Osnova kurzu:

  • Účastníci semináře se seznámí s příznaky nejběžnějších duševních nemocí u dospělých jako je demence, schizofrenie, Aspergerův syndrom, deprese, poruchy osobnosti, obsedantně-kompulzivní porucha a další. Znalost příznaků pomůže účastníkům lépe korigovat svou reakci na chování klienta s duševním onemocněním tak, aby bylo bezpečnější pro obě strany.
  • Řešením modelových situací si účastníci vyzkouší odhadnout pravděpodobné duševní onemocnění u klienta, možná rizika, spouštěče rizikového chování a svou reakci v takovéto situaci. Efektivnější reakce proškoleného personálu se často diametrálně odlišují od laických představ, které o komunikaci s duševně nemocnými máme.
  • Účastníci získají řadu praktický tipů, jak reagovat v situacích, kdy klient s duševním onemocněním trvá na svém „bludném“ přesvědčení, vykazuje známky podráždění, chová se agresivně, je dezorientovaný, depresivní či vyžaduje nadměrnou pozornost ze strany knihovníků.

Lektor: Mgr. et Ing. Soňa Plháková

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů