Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce 43. seminář knihovníků muzeí a galerií AMG
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

43. seminář knihovníků muzeí a galerií AMG

Událost Seminář
Čas Úterý 03.09.2019 14:00 do
Čtvrtek 05.09.2019 14:00
Místo Opava
Jméno
Kontaktní telefon +420 737 934 850
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Opava  - Moravskoslezský kraj

Ve dnech 3. – 5. září 2019 se uskuteční 43. seminář knihovníků muzeí a galerií, který pro své členy i zájemce z řad odborné veřejnosti tradičně připravuje Knihovnická komise AMG. V letošním roce se organizace semináře ujalo Slezské zemské muzeum v Opavě. Odborný program bude rozdělen do třech bloků. Blok Budování sbírky a trvalé uchování tradičních knižních dokumentů bude věnován akvizici, ochraně knižních fondů a jejich přípravě k digitalizaci. Samostatně bude věnována pozornost postavení knihovníků a jejich vzdělávání. Aktuálním tématem je digitální gramotnost a edukace v knihovnách muzeí a galerií.

Jednotlivá témata přiblíží účastníkům odborníci z muzeí, galerií, knihoven, akademických institucí i zástupci knihovnických spolků. Seminář svou účastí podpoří zástupci Ministerstva kultury České republiky, Asociace muzeí a galerií ČR, Svazu knihovníků a informačních pracovníků a Ústřední knihovnické rady. Program semináře a přihlášky budou zveřejněny na stránkách Slezského zemského muzea v Opavě (http://www.szm.cz/rubrika/366/knihovna/seminar-knihovniku-muzei-a-galerii.html) a na stránkách Asociace muzeí a galerií (www.cz-museums.cz) pod záložkou Knihovnická komise. Případné dotazy zodpoví za pořadatele Bc. Dagmar Kufová (kufova@szm.cz), případně předsedkyně knihovnické komise PhDr. Štěpánka Běhalová, Ph.D. (behalova@mjh.cz) nebo tajemnice Mgr. Iveta Mátlová (iveta.matlova@slovackemuzeum.cz).

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
knihovny muzejí a galerií

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  20.07.2019

Učastnický poplatek:  400 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů