Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Celostátní akce SKIP Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2014/2015

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2014/2015

— Kategorie:

SKIP ČR vyhlašuje sedmý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR.

Knížka pro prvňáčka 2015 Seznam přihlášek a objednávek ke KPP 2015 (.xlsx)

Vyhodnocení projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka - formulář ke stažení  (.docx)

Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. V období od prosince 2014 do května 2015 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.)

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2014/2015 je to kniha spisovatele Jiřího Žáčka a ilustrátora Vojtěcha Juríka – Housličky pro medvěda.

Vzhledem k finanční situaci bude počet knížek zdarma na jednotlivé přihlášené knihovny opět omezen. Pracovníci knihoven ve spolupráci s učitelkami sami vytvoří klíč, podle kterého budou knihy přidělovat. (Nejlepším čtenářům, nejpilnějším návštěvníkům knihoven, knížky nechají ve školních nebo třídních knihovnách…) Knihovnám a školám nabídneme možnost určitý počet knížek navíc odkoupit za velmi přijatelnou cenu (20 Kč). Tento údaj bude uveden v přihlášce do projektu, prosíme o jeho vyplnění.

Harmonogram projektu:

Vyhlášení projektu listopad - 2014
Konec příjmu přihlášek - 31. 1. 2015
Konečný termín zasílání vyhodnocení projektu - 30. 4. 2015
Distribuce knih - 2. polovina května 2015
Slavnostní ukončení projektu v Praze - 1. týden v červnu 2015
Slavnostní předávání knih v regionech - do konce června 2015

Veškeré nové informace o průběhu projektu budou průběžně uveřejňovány na webu SKIP a rozesílány prostřednictvím konference Andersen. Knihovny do projektu přihlášené naléhavě žádáme, aby se do elektronické konference Andersen přihlásily a průběžně sledovaly novinky o projektu uveřejněné. Zabráníme tak křížení a ztrátě informací.

Událost
  • Celostátní akce
Čas Sobota 01.11.2014 00:00 do
Čtvrtek 30.04.2015 00:00
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)