Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Celostátní akce SKIP Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2014

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2014

— Kategorie:

SKIP ČR vyhlašuje šestý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR.

Vyhodnocení projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka - formulář ke stažení  (.docx)

Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. V období od prosince 2013 do května 2014 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.)

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2013/2014 je to kniha spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda.

KPP - stránka

KPP - motýli

Vzhledem k letošní finanční situaci bude počet knížek zdarma na jednotlivé přihlášené knihovny opět velmi omezen. Pracovníci knihoven ve spolupráci s učitelkami sami vytvoří klíč, podle kterého budou knihy přidělovat. (Nejlepším čtenářům, nejpilnějším návštěvníkům knihoven, knížky nechají ve školních nebo třídních knihovnách…) Knihovnám a školám nabídneme možnost určitý počet knížek navíc odkoupit za velmi přijatelnou cenu (20 Kč). Tento údaj bude uveden v přihlášce do projektu, prosíme o jeho vyplnění.

Seznam přihlášených knihoven (.xslx)

Harmonogram projektu:

Vyhlášení projektu leden - 2014
Konec příjmu přihlášek - 31. 1. 2014
Konečný termín zasílání vyhodnocení projektu - 30. 4. 2014
Distribuce knih - 2. polovina května 2014
Slavnostní ukončení projektu v Praze - 1. týden v červnu 2014
Slavnostní předávání knih v regionech - do konce června 2014

Veškeré nové informace o průběhu projektu budou průběžně uveřejňovány na webu SKIP a rozesílány prostřednictvím konference Andersen. Knihovny do projektu přihlášené naléhavě žádáme, aby se do elektronické konference Andersen přihlásily a průběžně sledovaly novinky o projektu uveřejněné. Zabráníme tak křížení a ztrátě informací.

Událost
  • Celostátní akce
Čas Pondělí 06.01.2014 00:00 do
Pondělí 30.06.2014 00:00
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Už jsem čtenář - logo (titulek)