Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Celostátní akce SKIP Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2018/2019

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2018/2019

— Kategorie: ,

SKIP ČR vyhlašuje jedenáctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR.

Bara, Mates a Zeleny skraloup - Olympia.jpgKnihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. V období od listopadu 2018 do května 2019 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.)

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2018/2019 je to kniha spisovatele Miroslava Tvrze a ilustrátorky Aleny Schulz – Kde se nosí krky.

Ukázka 1 (.pdf)

Ukázka 2 (.pdf)

Moje mama je bosorka Albatros.jpgKnihovnám a školám nabízíme možnost zakoupit jakýkoliv počet knížek za velmi přijatelnou cenu (20 Kč). Tento údaj bude uveden v přihlášce do projektu, prosíme o jeho vyplnění.

Formulář přihlášky do projektu (formulář uzavřen)

Harmonogram projektu:

Vyhlášení projektu listopad - 2018
Konec příjmu přihlášek - 31. 1. 2019
Konečný termín zasílání vyhodnocení projektu - 30. 4. 2019
Distribuce knih - 2. polovina května 2019
Slavnostní ukončení projektu v Praze - 1. týden v červnu 2019
Slavnostní předávání knih v regionech - do konce června 2019

Veškeré nové informace o průběhu projektu budou průběžně uveřejňovány na webu SKIP a rozesílány prostřednictvím konference Andersen. Knihovny do projektu přihlášené naléhavě žádáme, aby se do elektronické konference Andersen přihlásily a průběžně sledovaly novinky o projektu uveřejněné. Zabráníme tak křížení a ztrátě informací.

Událost
  • Celostátní akce
  • Soutěž
Čas Čtvrtek 01.11.2018 00:00 do
Neděle 30.06.2019 00:00
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)